Site Loader

To, po čem jsme kdysi dávno vzdychali u filmů západní provenience je dnes naprosto běžnou věcí. Skoro u každého domku se v létě objevují minimálně menší bazény, pro dva členy rodiny, a kde je jich více, tak se objevují bazény střední velikosti. Ostatně, velikost je dána tím, zda chceme v bazénu plavat, či se jen tak „rochnit“, jak říkávaly naše babičky.

V každém případě je k bazénu třeba filtrace, jinak můžete během týdne, ale v horku ještě dříve koupání zabalit, nechcete-li si přivodit zdravotní komplikace.

čistá voda

Slabá cirkulace vody, spojená s horkem způsobí zakalení vody sinicemi a jinými nečistotami, takže máte vodu zelenkavě hnědou a do té asi nikdo nevleze. Proto je základní části bazénu filtr, tedy správně filtrace jako taková. Chemie nám vodu zbaví okem neviditelných nepřátel, ale filtr zachytí ty, které už okem vidět lze.

Jsou vlastně dva druhy filtrace, totiž kartušová a písková. Tu první vynecháme, tu je třeba čistit ji i vícekrát do měsíce, kdežto v pískové stačí náplň propláchnou asi dva krát za celou sezónu. Samozřejmě záleží na míře znečištění.

Kartušová náplň se musí měnit, písek stačí propláchnout. Jenže i ten jednou doslouží, ostré hrany zrníček se obrousí a výsledkem je snížená čistící schopnost. Proto je třeba jednou za dva nebo tři roky písek vyměnit. Ten starý nemusíte vyhazovat, nechte jej na zimu na posyp, nebo s ním vysypejte cestičku, či jej použijte jinak.

dívk v bazénu

Písek do filtrace si můžete zakoupit přím přes odkaz v tomto krátkém článečku. Nebojte se, není to nic složitého. Stačí když kliknete na odkaz výše. Ano, odkaz to je ten modrý text a klikem budete přeneseni přímo do internetového obchodu. Pokud si zde nebudete vědět rady, jaký písek a jaké množství například, stačí se otázat po telefonu. Prodejce vám ochotně vyjde vstříc a rád na vaše dotazy odpoví. Vy si pak jen počkejte až vám zboží dorazí.

Post Author: