Site Loader

Lámete si hlavou nad tím, jak zhubnout a již zpátky nepřibrat? Rádi si dopřáváte dobré jídlo a pohybu moc nefandíte? Jde vůbec touto cestou zhubnout?

Cesta za vysněnou postavou – co dělat, abyste zhubli a postava vám vydržela?

O hubnutí se mluví hodně, lidé rádi sdílejí s okolím své výsledky a vy si možná říkáte, jak je možné, že oni to dokázali a mě to nejde. To je normální, všichni se někdy srovnáváme s ostatními a kopírujeme jejich recept na krásné tělo bez přebytečného tuku. Je však možné, aby to co funguje na druhé, fungovalo také na vás? Každé tělo je přece jen jiné, něco jiného potřebuje a něco jiného mu vyhovuje. Jak tedy zhubnout a už se nikdy netrápit kily navíc?

pexels-photo-1172019

Najděte si vlastní cestu

Obecně platí, že nic není v životě zadarmo, štíhlé tělo také nemá každý jen tak. Samozřejmě existují výjimky, někomu prostě bylo do vínku dáno, někomu zase ne. Zatímco někdo se na jídlo jen podívá, už přibere a jiný může sníst cokoliv a je pořád jako proutek. Možná je to nespravedlivé, ale je to prostě tak a my to musíme přijmout. Pokud si chcete štíhlou postavu udržet a máte sklony k přibírání, je potřeba najít si vlastní cestu, která vám bude vyhovovat. Jinak byste se také mohli trápit po celý život. Pokud není vaše přibírání důsledek zdravotního stavu a nesužuje vás žádná nemoc, můžete se pustit do hubnutí. A jak ho uděláte úspěšným? Budete prostě zkoušet a hledat, co vám vyhovuje.

Základem je pestrý jídelníček

Ani není tolik důležitý pohyb, jako zdravý a vyvážený jídelníček. Jídlo totiž dělá naše tělo takovým, jaké je. Nemusíte hned počítat do nekonečna kalorie a užírat se tím, co sníte. Musíte si ale poskládat jídelníček tak, abyste jedli všechno, v rozumné míře a přitom nikdy neměli hlad. A to je docela snadné. I zdravé jídlo totiž může být chutné, jídelníček by měly tvořit bílkoviny, vláknina ale také sacharidy. Všechno tak, aby vám to sedělo. A co když sníte něčeho více? Prostě to vysportujte. Nejlepším sportem je chůze nebo cokoliv, co vás baví a rozhodně se nemusíte dřív jen v posilovně.

pexels-photo-1414651

Začínáme!

BMI kalkulačka vám poslouží jako odrazový můstek. Díky ní si vypočítáte svůj BMI index a podle tohoto orientačního čísla se snadno dozvíte, jak na tom jste ve skutečnosti. Pomůže vám to stanovit si také reální cíl, buďte realisté a nikdy se nesnažte dávat si příliš vysoké cíle, kterých nelze v určitém čase dosáhnout. Protože zklamání vás zase může srazit na kolena. A tahle cesta prostě nikam nevede.

Nebuďte na sebe moc přísní, chvalte se a odměňujte za každý pokrok. Hlavní je chtít, pokud se do něčeho budete nutit, nebude to mít ten správný účinek.

Post Author: