Site Loader

Samozřejmě mají hned několik parametrů, ale my si shrneme jen ty nejdůležitější, podle kterých byste jste měli při koupi řídit. První si uvědomte, kolik vlastně chcete do notebooku investovat, protože podle toho se určují cenové kategorie a zlepšují dané parametry. Ovšem nemusí platit, že čím dražší, tak tím lepší bude. Hned první vzhledově viditelný technický údaj je úhlopříčka displeje. Ta je standartní u větších modelů 15,6 palců.
notebook na stole
Potom je důležitá frekvence procesoru, která se udává v GHz. Bohužel, tím že je notebook menší než stolní PC, tak nikdy ve stejné kategorii nebude mít stejný výkon. Ale zase má jiné výhody a tou hlavní je přenosnost. Dále si dejme pozor na velikost operační paměti neboli RAM. Ta má normálně 8 GB, což bych doporučil, protože ne každému stačí pouze 4 GB. To souvisí i s využitím, protože podle toho si vyberte notebook. Nemá cenu si kupovat herní notebook za x desetitisíců na psaní do Wordu.
stříbrný notebook
Apple MacBook Air 2017 MQD32CZ/A
Disponuje velice malou váhou a tloušťkou, která má maximálně 1,7 cm, což je opravdu málo. S displejem je to už o něco horší, protože má 13,3 palce s rozlišením 1440 na 900 pixelů. Není to zas tak málo, takže někomu bohatě postačí. Výdrž baterii je velice slušná, protože vydrží bez nabití až 12 hodin. Ovšem pokud bude jen v pohotovostním režimu, tak tato výdrž stoupne na 30 dní. Na svou velice malou tloušťku má celkem silný dvou jádrový procesor s výkonem 1,8 GHz. Tento procesor se jmenuje Intel Core i5, o kterém jste určitě někdy slyšeli. Potom operační paměť má velikost 8 GB, a to je na notebook naprosto dostačující. Má i vylepšené bezdrátové připojení WI-FI, které zajistí až několikanásobně rychlejší připojení. Uvnitř se nachází nový SSD disk, což zajistí rychlé reakce při práci a načítání různých programů. Má speciálně nově navržený MacOS High Sierra podle přání uživatelů. Ten zajistí příjemnou práci, prohlížení internetu, ale i hraní všemožných her.

Post Author: