Site Loader


Bydlíte ve starším domě, který i když se mu věnujete, tak na něm sem tam poznáte, že není vždy v dobré kondici. Jsou za potřebí stále nové a nové opravy, které se někdy projeví jako havárie, která vás může stát i hodně peněz. Když například ve večerních hodinách zjistíte, že má vaše voda nízký tlak už to vám přijde zvláštní a půjdete se podívat do sklepa a kotelny jestli není někde problém a v tom uvidíte, že vám sklepním stropem prolíná voda a nevíte, kde se tam bere. Ovšem taková situace už může trvat několik hodin, kdy vám někde ve zdi praskla starší trubka a teď vám to už začalo prolínat stropem a stěny jsou nasáklé vodou jako houba. O kolik vody jste zatím přišli a kolik ještě ztratíte, než dojede nějaký servis, který začne situaci řešit.

únik vody

Takové úniky vody je dobré řešit hned, i když je už velmi pozdě a večerní příplatky něco stojí. Nevadí, řešení je jednoduché. Děti se dnes koupat nebudou a půjdou jednou spát na čuníky, jak se říká, a vy začnete situaci řešit. Naštěstí existují havarijní služby, kdy k vám instalatér dojede i uprostřed noci a zajistí, aby vám voda již dále neutíkala, ale nejhlavnějším úkolem bude najít hlavní závadu, která se může schovávat ve zdi. V dnešní době moderní technologie se dá už krásně najít pomocí přístrojů, v jaké části voda uniká a jak hluboko je prasklina nebo vadné potrubí.

únik vody

Když se závada vypátrá brzy, můžete hned začít jednat. Nikdo nechce čekat, než vám uletí další kubíky vody do vzduchu. Přece jednom i s vodou se musí šetřit a některé rodiny si takové havárie nemohou dovolit, a hlavně si to ani nechtějí dovolit, proto se dělají jednotlivé pravidelné úpravy na domech, ale může se stát, že trubky ve zdech nebudete jen tak vybourávat, když s nimi do posud nebyl sebemenší problém. Rychlí zásah techniků vám ušetří peníze. Ano budete muset výjezd havarijní služby zaplatit a taky budete mít nějakou ztrátu na vodě, když nevíte, jak dlouho voda unikala, ale pořád to podchytíte brzy a nebude to po několika dnech, kdy byste měli už sklep pod vodou a mohli byste si z něj udělat vnitřní koupaliště.

Post Author: