Site Loader

To, že se v dnešní době produkuje neskutečné množství odpadu, není žádnou novinkou. Životní prostředí se čím dál tím více zhoršuje a vědci bijí na poplach. I náš vliv na přírodu totiž ovlivňuje globální katastrofy, které mohou v důsledku našich činů nastat. V dnešní době je k přečtení nespočet článků o zdravém životním stylu, ochraně přírody a šetrném využívání přírodních zdrojů, nicméně stále dost lidí si tak nepočíná. Je proto nesmírně důležité, aby se o těchto tématech lidé dovídali mnohem častěji a v ještě širším měříku, protože jak se budeme chovat k naší přírodě, ovlivní to, jak v budoucnu budeme žít, a zdali vůbec budeme žít.
odpadky v přírodě

Pokud se považujete za člověka absolutně neznalého ani základních principů ochrany přírody, jistě si pokládáte otázku čím vlastně začít. Prvním a tím nejdůležitějším krokem je uvědomění si toho, že na světě nejsme sami přestat se svojí sobeckostí. I na každém Vašem malém krůčku záleží. Pokud se jako Vy bude chovat každý, nebude naše příroda mít problém.

První, čím můžete začít je obyčejné třídění odpadu. Zaveďte pro začátek aspoň jeden koš navíc, a to na plast. Třiďte pečlivě a uvidíte, kolik odpadu vyhozeného do směsného odpadu najednou ušetříte. Veďte k tomu i své děti. Uvidíte, jak se tato činnost pro ně stane zábavou. Postupně můžete začít třídit další odpad jako například papír, hliník nebo biologický odpad.
popelnice na tříděný odpad

Šetřete plastovými materiály! Není nutné, abyste při každém nákupu v supermarketu požadovali novou igelitovou tašku. Jděte na nákup s košíkem, nebo svou vlastní taškou. Dnes už jsou na trhu k vybrání různé druhy i velikosti, takže jistě nebudete mít problém si vybrat podle svého vkusu.

Neodhazujte odpadky v přírodě. Můžete se zdát, že když odhodíte malý obal od žvýkačky nebo nedopalek, tak to není žádný problém. Uvědomte si ale, že tímto činem zatížíte přírodu na několik následujících let, v některých případech i desítek let. Není nic jednoduššího ne odpad zastrčit do kapsy a u nejbližšího koše vyhodit. Pomůžete tak přírodě a ta se v následujících letech nám, i našem dětem odvděčí.


Post Author: