Site Loader

Slovo končím! Slovo, které v různých životních situacích může mnoho z nás přivádět do mdlob. Pokud ovšem šéfujete výkonnému a úspěšnému týmu, i odchod jednoho člena může narušit tento úspěšný celek. Je to noční můra všech výkonných manažerů, kteří se snaží sestavit takový tým i několik let. Zkuste si nyní takovou situaci představit. Víte, jak byste argumentovali nebo jak byste v dané situaci postupovali? Zvládli byste ustát příval ješitnosti a nechali nevděčníka odejít nebo byste se pokusili celou situaci zachránit a kolegu ještě přemluvit, aby odchod dobře zvážil? Nic není nemožné, přečtete si několik argumentů, se kterými se vám to může povést.
 stisknuté ruce
Zajímejte se o své zaměstnance
Na stole vám právě přistál papír s výpovědí pracovního poměru, co dělat? Zkuste zapojit svojí iniciativu. Takové rozhodnutí rozhodně nepřijde jen tak, dotyčný o něm určitě dlouho přemýšlel. Většinou se jedná o velmi dlouhý rozhodující proces, kdy si dotyčný dá na misky vah výhody a nevýhody v daném zaměstnání a podle toho se rozhodne. U dotyčného můžete tyto kroky velmi snadno vypozorovat, jedná se o nenadálou změnu chování, četnost a forma komunikace nebo úroveň, kterou daný člověk plní svoje úkoly. Jakmile začnete pozorovat, že se začnou objevovat výkyvy v dobře zajetých kolejí, pokuste se jednat. S daným člověkem si sjednejte osobní schůzku a proberte s ním, proč se jeho chování změnilo. Zpětná vazba mezi šéfem a podřízenými je velmi důležitá, protože spokojení zaměstnanci z firmy neodcházejí!
 účetní v kanceláři
Kde se stal problém?
Pokud se vám prvotní náznaky nepodaří hned odhalit, nepolevujte. Snažte se najít příčinu, která konkrétně zapříčinila toto zásadní rozhodnutí. Jsou na vině peníze? Ve většině případů se jedná o daleko hlubší problém. Pokud si dotyčný našel lepší práci s daleko závratnější sumou, můžete nabídnout adekvátní protinabídku. Ovšem mějte na paměti, že se může jednat pouze o dočasnou motivaci.
 

Post Author: