Site Loader

Můžeme si nakoupit krásné lampy, stropní svítidla, ruční svítilny, ale nebyly by nic víc, než obyčejnou dekorací, ovšem pokud bychom do nich nedali žárovku. To poté mění celou situaci. Najednou se změní atmosféra a i to úplně obyčejné svítidlo se rozzáří. Na druhou stranu jeden bez druhého by nic neznamenal. Společně teprve vytvoří tu správnou atmosféru světla. Navíc pokud zvolíme osvětlení LED, tak získáme řadu dalších výhod. Upřímně máme to ve svých rukách, jak se rozhodneme.
cafe osvětlení.jpg

LED jsou pouhá tři písmena, která skrývají velký potenciál

Tato zkratka, v češtině znamená světelná emotivní dioda. Stále se vyvíjí a v dnešní době již nikdo moc nehledí na vyšší pořizovací cenu. Jejich výdržnost je naprosto dlouhověká a umí ušetřit jak odběr elektrického proudu, tak naši peněženku. Používají se nyní prakticky všude, na pracovištích, obchodech, automobilech, chodbách, domácnostech a dalších prostorách. Jen se pak volí vhodné svítidlo pro danou oblast. LED diody spotřebují až o 80% méně energie, než běžné žárovky. Generují relativně málo tepla. Životní prostředí si na ně také nemůže stěžovat, protože obsahují minimum toxických plynů, proto se nevyžaduje ani jejich ekologická likvidace.
žárovky na kabelech.jpg

Volíme vhodnou barvu

Pokud budeme pracovat v dílně, tak rozhodně použijeme jinou svítivost, než například v ložnici nebo dětském pokoji. Teplota popisuje barvu světla a udává se v Kelvinech, jedná se tudíž o měrnou jednotku teploty světla.
Teplé bílé světlo – až 3 500 Kelvinů – je vhodné pro útulnou a příjemnou atmosféru, kterou potřebujeme například v obývacím pokoji nebo ložnici.
Chladné bílé světlo – 3 000 – 5 000 Kelvinů – jedná se o velmi jasné světlo, které je ideální pro čtení, ale také vytvoří takovou svěží atmosféru v koupelně, na chodbách nebo ve vstupních prostorách do domu.
Studené bílé světlo – od 5 000 Kelvinů – skvělé světlo pro kanceláře a podobně, jelikož barva denního světla podporuje jeho koncentraci.
Pokud si nebude jisti volbou správného osvětlení, není problém se obrátit na pracovníky v tomto oboru, rádi vám doporučí vhodné osvícení pro vaši místnost, včetně výběru podle tvaru nebo funkce.

Post Author: