Site Loader


Chcete si naplánovat výlet na volný den a najednou vám dojdou nápady, kam vyrazit? Krásných míst je v Česku mnoho. Neměli byste vynechat návštěvu Adršpašsko-teplických skal, které patří mezi jedno z nejkrásnějších míst nejen u nás. V Evropě toto skalní město totiž patří mezi jedno z největších. O pohled na tyto úchvatné pískovce se nemusí ochudit žádný zájemce. Ve skalách je velké množství značených turistických cest s různou náročností. Na výšlap se, ale můžete vydat klidně i s kočárkem. Některé cesty jsou pro dětské kočárky vhodné. Teplické i Adršpašské skály patří mezi nejnavštěvovanější přírodní lokality.
České Švýcarsko
Chcete-li se, ale více protáhnout a na svém výletě potkat o něco menší množství turistů, navštivte skály Teplické. Jejich krásu můžete obdivovat v každém ročním období. Zasněžené vrcholky skal jistě za shlédnutí stojí. Jestli se, ale do skalního města vydáte v zimě, je nutná větší opatrnost. Na některých úsecích je možné pokračovat v cestě pouze za pomocí žebříků a řetězů, a to by mohlo být nebezpečné. Ke skalním masivům se můžete dostat z města Teplice nad Metují.
pískovcové skály
Teplické skály jsou sice o něco turisticky náročnější, ale zvládne je i méně zdatný turista. Okruhy, které můžete navštívit jsou dlouhé v délce šest až deset kilometrů. Skalní město vás pohltí množstvím zákoutí, malých převisů, tůní i tajemných děr ve skalách. Pokud budete mít trochu štěstí, můžete zde narazit i na zajímavé živočichy. Abyste viděli z těchto úchvatných skalních útvarů co nejvíce, vydejte se Vlčí roklí do skal Adršpašských. Okruhy v Adršpachu jsou krátké a velmi dobře schůdné i pro malé děti. Určitě nezapomeňte navštívit vodopád a nejznámější pískovcové útvary – Želva, Lvice, Milenci nebo Starosta a Starostová. Adršpaško- teplické skály jsou útočištěm mnoha dravců. Hnízdí zde i vzácný sokol stěhovavý.

Post Author: