
Důvodem pro zamítnutí žadatele ze strany bankovní společnosti je několik. Často se jedná o nízký příjem, tedy nízkou solventnost. Další je s tím spojený, a to je záznam jako dlužníka. Právě ten může žádost hodně zkomplikovat, protože klasické banky většinou nepovolují žádnou toleranci.
O co jde?
V České republice existuje několik systémů, které instituce využívají k tom mu, aby zjistili spolehlivost svých budoucích klientů. Podle toho posuzují, zda je schválit nebo odmítnout a zda je zařadit mezi své klienty nebo ne. Využívají tři systémy:
- Bankovní registr klientských informací (CBCB),
- Nebankovní registr klientských informací (CNCB),
- Solus.
V případě všech tří se jedná o údaje, které sdílí společnosti mezi sebou proto, aby se mohli ochránit před nesolventními a nespolehlivými klienty. Najdete ale i instituce, kteří se podle toho příliš neřídí.
Možné řešení
Hypotéky bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/hypoteka_bez_registru/ jsou úžasnou možností pro všechny, kdo v minulosti šlápli vedle. Samozřejmě to neznamená, že se na záznamy vůbec nedívají. Na rozdíl od klasické společnosti jsou ale mnohem tolerantnější. To znamená, že vás neodmítnou. Počítat ale musíte s vyšším úrokem, který je cenou za to, že jste dřív nespláceli v pořádku.
Doba setrvání a možnost výpisu
Pokud jste již vedeni v registru, je možný zažádat si o výpis, jak jste na tom a kolik vlastně dlužíte. Tím si poté můžete zařídit hypotéku bez registru, kdy by Vám to mohlo pomoc a konečně se dostat z finančních potíží.
Solus eviduje hříšníky po dobu tří let, ostatní po dobučtyř let. Před návštěvou instituce je ideální zažádat o výpis ze všech systémů. Tento výpis poté můžete vzít a předložit ho společně se žádostí o úvěr.