Site Loader

Hypotéka je účelový úvěr, který můžete využít na koupi bytu či domu, stavbu nového domu nebo rekonstrukci. Podmínkou je zapsání tzv. zástavního práva k nemovitosti. V Čechách máte možnost zvolit si jednu ze dvou možností, a to klasický nebo americký úvěr. Další možností, kterou mají ale jen někteří, je úvěr ze stavebního spoření. Na ten ale musíte spořit alespoň dva roky.

Důvodem pro zamítnutí žadatele ze strany bankovní společnosti je několik. Často se jedná o nízký příjem, tedy nízkou solventnost. Další je s tím spojený, a to je záznam jako dlužníka. Právě ten může žádost hodně zkomplikovat, protože klasické banky většinou nepovolují žádnou toleranci.půjčka na dům

O co jde?

V České republice existuje několik systémů, které instituce využívají k tom mu, aby zjistili spolehlivost svých budoucích klientů. Podle toho posuzují, zda je schválit nebo odmítnout a zda je zařadit mezi své klienty nebo ne. Využívají tři systémy:

  • Bankovní registr klientských informací (CBCB),
  • Nebankovní registr klientských informací (CNCB),
  • Solus.

V případě všech tří se jedná o údaje, které sdílí společnosti mezi sebou proto, aby se mohli ochránit před nesolventními a nespolehlivými klienty. Najdete ale i instituce, kteří se podle toho příliš neřídí.

Možné řešení

Hypotéky bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/hypoteka_bez_registru/ jsou úžasnou možností pro všechny, kdo v minulosti šlápli vedle. Samozřejmě to neznamená, že se na záznamy vůbec nedívají. Na rozdíl od klasické společnosti jsou ale mnohem tolerantnější. To znamená, že vás neodmítnou. Počítat ale musíte s vyšším úrokem, který je cenou za to, že jste dřív nespláceli v pořádku.
podpis smlouvy

Doba setrvání a možnost výpisu

Pokud jste již vedeni v registru, je možný zažádat si o výpis, jak jste na tom a kolik vlastně dlužíte. Tím si poté můžete zařídit hypotéku bez registru, kdy by Vám to mohlo pomoc a konečně se dostat z finančních potíží.
Solus eviduje hříšníky po dobu tří let, ostatní po dobučtyř let. Před návštěvou instituce je ideální zažádat o výpis ze všech systémů. Tento výpis poté můžete vzít a předložit ho společně se žádostí o úvěr.

Post Author: