Site Loader

Americká hypotéka vs. klasický hypoteční úvěr na bydlení. Pro financování vlastního bydlení je možné zvolit obě varianty, jsou ovšem obě stejně výhodné. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pojďme si tyto dva úvěry jeden po druhém představit i říci si více o jejich podmínkách a rozdílnosti.

Hypoteční úvěr na bydlení

Není tomu zase až tak dávno, kdy v bankách byla v repertoáru hypotečních úvěrů k dispozici pouze běžná hypotéka. Jedná se o účelový úvěr, z čehož vyplývá, ž je dlužník povinen dokládat věřiteli všechny výdaje s úvěrem spojeným. Hypotečním úvěrem na bydlení je tedy možné financovat koupi, rekonstrukci nebo přímo výstavbu nemovitosti. Jiné možnosti jsou v tomto případě nepřípustní.

Klíče v zámku

Úvěr je také svázán nemovitostí, kterou musí dlužník zastavit. V případě jeho nesplácení může kdykoliv propadnout bance. Ta může přistoupit k prodeji nemovitosti. I z tohoto důvodu nabízí hypoteční úvěr na bydlení jednu z nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu. Ještě donedávna bylo možné žádat o hypoteční úvěr s roční úrokovou sazbou kolem 1,5%, to už je ale nyní minulostí. Přesto stále platí, že hypoteční úvěr na bydlení je možné získat velmi výhodně.

Závazná smlouva

Je ale také potřeba počítat s jistými omezeními ze strany banky, které nařizuje zákon. V současnosti není možné čerpat celých 100% hypotéky, necelých 10% musí pocházet z vlastních zdrojů. V praxi to znamená jediné, při hodnotě nemovitosti 5 000 000, musíte mít předem našetřeno alespoň půl milionu korun. Mnoho lidí tuto překážku řeší spotřebitelským úvěrem v potřebné výši jistiny.

Americká hypotéka

Americkou hypotéku volí řada lidí pro její benevolentnost. Jedná se o neúčelový úvěr, tudíž není potřeba bance dokládat, na co budou peníze z úvěru čerpány. Tato benevolence je ale do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Co třeba vyzkoušet americkou hypotéku bez registru od nebankovní společnosti?

Post Author: