Site Loader


Hledání pokladu je zábava, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí. Jestli chcete udělat vašim dětem nebo přátelům dobrodružní zážitek, podnikněte honbu za pokladem, který bude skrývat poklad v podobě nějaké odměny.

gesto přátelství

Pro děti něco jednoduššího

Záleží na věkové kategorii dětí, kterým chcete hledání pokladu nabídnout. Malým dětem budete muset i v jednoduchých stopách pomoci a asistovat při dalším kroku, který je bude vést k zasloužené odměně. Na starších dětech můžete otestovat jejich myšlení, šikovnost a předvídavost.

Cestu za pokladem je lepší organizovat ve venkovním prostředí. Zaměřte se proto raději na prostory vaší zahrady nebo uskutečněte pátrání lesem, kde předem umístíte záchytné body a nakonec i samotný poklad.

Jako odměnu jim můžete schovat cokoliv vás napadne:


·        hračky


·        sladkosti


·        knížky


·      ale i certifikát lovce pokladů

Zábava pro dospělé

Zúčastnit se hledání pokladu můžou samozřejmě i vaši přátelé. Zorganizujte větší sešlost vašich blízkých a potrapte jejich mozkové buňky. Nejen děti jsou přirozeně zvídavé, ale i dospělí touží po překvapení a nějaké zkoušce vědomostí. Tady si ovšem budete muset dát záležet a vymyslet něco, co jim dá i pěkně zabrat.
značení na mapě

Nemějte strach jim jako hádanky umístit i nějaké matematické úkoly ze školy nebo fakta o známých osobnostech. Cílem pátrání po překvapení je to, aby se s úkolem poprali a přišli na další krok, který je přivede k cíli.

Výhru v podobě odměny situujte na něco typicky dospělého:


       flaška dobrého alkoholu


       vstupenky do kina/divadla


       dárkový koš


       poukaz do různých obchodů


       a pokud si to můžete dovolit, zvolte pobyt pro dva na víkend

Věřte tomu, že tento druh zábavy jen tak neomrzí a chytne vaše děti nebo přátele za srdce. Později se z toho může stát rituál, který budete společně podnikat. Upevníte tak nejen vaše vztahy, ale vytvoříte všem program, na který jen tak nezapomenou.


Post Author: