Site Loader

Peníze potřebujeme všichni pro někoho je snazší je získat a pro někoho zase méně. Každý vystudujeme určité vzdělání, nastoupíme do práce a účastníme se výrobního procesu za který máme peníze. Postupem času však začneme chtít mít něco vlastního. Najdeme si životní lásku a zatoužíme po dětech. Za tímto účelem budeme také chtít mít děti, aby po nás na tom světě přeci jen něco zůstalo. Proto se začneme poohlížet po nějakém bydlení nebo dokonce bydlení, které k rodině neodmyslitelně patří.
místo na podpis
Avšak financování bydlení je komplexní a velice náročná věc. Ať už finančně, časově nebo fyzicky. Většina z nás navíc nemá dostatek vlastních prostředků na uhrazení takového projektu a musíme se poohlédnout jinde. Většina z nás nepochází z bohatých rodin, kdy máme k dispozici neomezené množství financí. Musíme se tak poohlédnout právě v soukromém sektoru, kde peníze můžeme získat. Ve zkratce na trhu fungují pouze dva sektory, kde si můžeme peníze půjčit. Jde o:
·         Bankovní
·         Nebankovní sektor
V rámci bankovního sektoru panuje větší důvěra, jelikož se jedná o obrovské společnosti, které figurují na trhu již několik desítek let. Mají zkušenosti v oboru a ví co klienti potřebují. Proto se většina populace orientuje právě na tyto typy společnosti. A jelikož jsou banky již zkušené jsou si vědomy rizika, které v rámci půjčky podstupují tudíž požadují určité záruky, které je pojistí proti případné ztrátě půjčených prostředků.
kola před domem
Mezi hlavní patří:
·         Zástava vlastní nemovitosti nebo ručitele
·         Výpis z registru dlužníků
·         Doložení dokladu o stabilním příjmu
Všechny tyto aspekty pouze chrání banku před případnou ztrátou. Klient si tak zažádá o určitou částku. Soudní znale následně odhadne hodnotu majetku, který je v zástavě a banka poté poskytne cílovou částku maximálně do výše 80 % z hodnoty. Další záruky jako výpisy či doklady jen dokazují bance, že jsme důvěryhodní plátci, u kterých je jasné, že budeme půjčky pravidelně splácet.

Post Author: