Site Loader

I k nám se již ze Spojených států Amerických začíná dostávat móda karavanů a obytných přívěsů a s tím související životní styl. Ten je založen na tom, že se člověk nikde neváže, jezdí si, jak chce a kam chce. Pokud se mu někde líbí, tak tam nějakou dobu zůstane, až jej ono místo omrzí, jede zase dál.

Je fakt, že v naší relativně malé zemi, zvlášť s naší mentalitou zdůrazňující silnou vazbu na kořeny, na místo, odkud člověk pochází, se neuchycuje příliš rychle. I zde si však našel své příznivce a oblíbence, kteří místo domů chodí na parkoviště.

karavan2

Jako u všeho ostatního, co je populární, i karavany se vyrábí z nejrůznějších materiálů. Asi nejběžnějšími jsou samozřejmě plast a kov, tedy materiály, které se běžně v automobilovém průmyslu používají. A ne bez důvodu, neboť mají skutečně dobrou kombinaci odolnosti, životnosti a ceny.

Ovšem najdou se i lidé, kterým tento základ nestačí a chtějí něco více. Na jejich přání jsou vyráběny například dřevěné mobilní domy. Navzdory svému názvu samozřejmě nejsou pouze ze dřeva. To by ani dost dobře nešlo. Konstrukce je vyrobena z klasických materiálů a dřevěné je pouze obložení.

To může být dvojí, vnitřní a vnější. Časté je samozřejmě obojí, aby se dotvořil žádoucí vzhled celého díla. Otázkou však je, jak dlouho to může vydržet.

dodavkypodstromy

Je samozřejmé, že dřevo je předem impregnováno a nalakováno, aby se zvýšila jeho odolnost a životnost. Přesto musíme brát v úvahu, že je celoročně vystaveno vnějším vlivům, což se zákonitě musí projevit.

I když nátěry vydrží a nepoškrábou se, tak dříve nebo později vše vybledne. Je to samozřejmě díky působení Slunce a jediným způsobem, jak tomu zabránit, by bylo karavan po většinu doby garážovat, což rozhodně jednak není realistické, a za druhé by to bylo i proti důvodu, proč jsme si jej vůbec kupovali.

Není tedy divu, že tento typ příliš nevidíme. Přeci jen, někdy je zkrátka klasika nejlepší.

Post Author: