Site Loader

O funkčním oblečení se hodně mluví, ovšem jen málokdo má jasnou představu o tom, o co vlastně jde. Není určeno jen pro zaryté sportovce a milovníky túr.

Funkční oblečení a jeho význam – hodí se vážně do každého počasí?

Když se řekne funkční oblečení, většina lidí si vybaví sportovce v upnutých oblečcích, kterým se pak lépe běhá. Funkční oblečení má ale spoustu výhod a využít jej může v podstatě každý, kdo se chce cítit pohodlně a vyznává volnočasovou módu. Jistě, do společnosti jej neužijete, ale pro volné chvíli strávené v přírodě se hodí báječně. Jak vlastně funguje a jaké výhody vám přinese?

wanderer-backpack-hike-away-48137

Přestaňte se potit

Hodně se potíte a nesnášíte pocit zpoceného těla a přilepeného oblečení na svém těle? Pak si určitě oblíbíte právě funkční oblečení a prádlo. V podstatě jej můžete rozdělit do tří základních vrstev, ale nemusíte mít na sobě hned všechny tři najednou, abyste se cítili dobře. První spodní vrstva má za úkol do sebe nasáknout tělesný pot a veškerou vlhkost tak odvádí od těla pryč – tedy do sebe. Takže, i když jste vystaveni vysokým teplotám nebo se pohybujete v podmínkách, kdy se prostě zákonitě musíte zapotit, nic na sobě neucítíte a budete se stále cítit skvěle. Na oblečení však nepůjde nic vidět, což je další obrovská výhoda.

Střední jakousi izolační vrstvu tvoří funkční mikiny či vesty. Pak je tu třetí svrchní vrstva, která má také obrovský význam. Nejlepší je samozřejmě kombinace všech tří vrstev, ale to pouze v případě, že se opravdu chystáte sportovat v nepříznivém počasí nebo vyrážíte o hor na túru. V horách se navíc velmi rychle měn počasí a tak je dobré počítat se vším.

bike-mountain-mountain-biking-trail-163491

Úkol svrchní vrstvy

Úkolem třetí svrchní vrstvy funkčního oblečení je držet váš komfort nedotknutelný. Pokud je venku zima, vám zima nebude, pokud prší, rozhodně nebudete promáčení. Navíc se nebudete cítit jako ve skleníku, protože svrchní vrstva je prodyšná a tak se postará o to, aby vám bylo vždy báječně navzdory tomu, co říká počasí venku. Do této kategorie patří craft bunda C-store nebo také kalhoty. Kromě toho, že jsou prodyšné tak také voděodolné a fungují tak v podstatě i jako hodně kvalitní pláštěnka.

Využijte toho a můžete se cítit pořád jako v bavlnce.

Post Author: