Site Loader

Neustále se snažíme dělat spousty činností najednou a mnohé další. Bohužel každá taková činnost nám bere spousty energie, a to není dobré, jelikož ji nemůžeme dělat naplno a být produktivní tak, jak bychom chtěli. Jak tedy dojít k tomu, že budeme produktivní? Je zde několik možností a způsobů, které můžete vyzkoušet!
dětské omalovánky
1.       Zbavte se prokrastinace! Kolik věcí, které během dne děláte, musíte a potřebujete skutečně udělat? Pokud děláte nesmyslné a zbytečné činnosti, jako je například sledování videí na internetu, surfování po něm a mnohé další, vkládáte velkou část své vlastní energie úplně zbytečně, a to přeci není dobře!
2.       Vypněte si messenger! To se zdá jako naprosto nepodstatná věc, není to ale pravda. Kolikrát vás během činnosti vyruší zpráva na messengeru, whatsappu, instagramu, nebo na jiné sociální síti? Nejsložitější část jakéhokoli procesu je začínání, při každém vyrušení pak musíte proces začít znovu. Pokud vás tedy vyruší zpráva, která není nejspíš důležitá, musíte do důležité činnosti vložit nesmírně větší množství energie, než kdybyste ji udělali rovnou najednou!
řešení plánu
3.       Odpočívejte! Upřímně, kdy jste si naposledy pořádně odpočinuli? Pokud neustále něco děláte, nemůžete být produktivní. Bohužel je tomu tak a spánek se úplně nepočítá. I během dne je potřeba najít chvilky, které budete věnovat odpočinku.
4.       Uplatněte pravidlo 20/80! Je prokázáno, že 80% úspěchu vám přinese pouhých 20% vaší činnosti a zbylých 80% vaší činnosti pak přinese už jen zbylých 20% úspěchu. Zkuste se tedy zamyslet, kterých 20% z vašich činností jsou ty, které vám přináší více výsledků. Pokud se budete soustředit především na ně, dosáhnete úspěchu mnohem rychleji, aniž byste mezitím zbytečně ztratili pozornost a také motivaci.
Pokud se tedy budete řídit těmito čtyřmi radami, vaše produktivita jistě stoupne! Vyzkoušejte tyto rady co nejdříve!

Post Author: