Site Loader

Rumunsko je nejsevernějším státem Balkánu. Leží u pobřeží Černého moře. Jeho hlavním městem je Bukurešť. Sousedí s Bulharskem, Ukrajinou, Moldavskem, Maďarskem a Srbskem. Turisté tento kus země ještě úplně neobjevili. Ale není pravda, že by neměla co nabídnout! Ba právě naopak.

kočár s koňmi

Karpaty

Největším tahákem pro cestovatele z celého světa by mohla být místní příroda. Největší část území leží v horách – Karpatech. Toto třetihorní pohoří je podobné Alpám. Hory mají ostré, holé štíty. Nedosahují ale takových výšek, takže nejsou pokryty ledovci. Přesto ale skýtají velký potenciál pro lyžaře. Místní krajina je porostlá lesy. Jelikož půda není příliš vhodná pro zemědělství, můžeme hovořit o rozsáhlé oblasti původních lesů (pralesů). Ty obývají přirozené druhy jako medvědi či vlci a samozřejmě další tisíce vzácných druhů. Není tak divu, že se tady rozkládá 13 národních parků.
peles hrad

Transylvánie

 Často je tato hornatá oblast uprostřed Karpatského oblouku známá pod názvem Sedmihradsko. Není nikterak významná svým přírodním charakterem a rázem krajiny, nicméně kulturně a historicky se jedná o ceněnou lokalitu. Proslavil ji Bram Stoker, který sem zasadil děj svého románu Drákula. Turisty táhne především místní reálný hrad Bran, který se nápadně podobá knižní předloze a představuje tak sídlo hraběte, který se živil lidskou krví. Většina z návštěvníků oblasti se sem dostane právě kvůli pohledu na legendární budovu.

Pobřeží

Pobřeží Černého moře je velmi úzký pás pevniny. Jediným vyloženě moderním resortem v oblasti je Mamaia. V zaostalém státě působí toto centrum zábavy nadpozemsky. Je vyhledávaným cílem mladých turistů, kteří chtějí zažít párty dovolenou. Bary, noční kluby a restaurace všeho druhu, které lemují pláže, přesně k tomu vybízejí. Zbytek letovisek je spíše rodinného rázu a dost často se spíše podobají kempům.

A to je hlavní úskalí, které musí Rumunsko překonat. Zaostalost infrastruktury cestovního ruchu je zde obrovská. Zemi tak navštěvují spíše dobrodruzi. Služby jsou zde stále na nízké úrovni. Pokud ale místní vláda bude investovat, potenciál je opravdu obrovský!

 

Post Author: