Site Loader

I desítky let zpátky bylo u nás v letních měsících teplo, nicméně tropická vedra se týkala pouze několika málo dní. Toto je však už minulostí. V současné době jsou tropy i u nás zcela běžným jevem, což má samozřejmě na náš organismus velmi negativní dopad. Zásadním problémem je hlavně dehydratace, která může nejen za zhoršení myšlení, ale zároveň má negativní dopad i na naši pokožku. Proto se doporučuje v letních měsících výrazně zvýšit příjem tekutin a také se více sprchovat. Ne však kvůli potu, ale hlavně kvůli zavlažení kůže. Ta pak nebude tak moc podléhat degradaci.

Potrubí klimatizace

Komfort si lze zlepšit i instalací bytové klimatizace. Jedná se o zařízení, které je běžné například v USA nebo v jižních zemích, avšak u nás se hlavně v domácnostech zatím příliš nepoužívá. Je to škoda, jelikož klimatizace jsou dnes velice výhodné.

Jsou cenově zajímavé

Našinci nekupují klimatizace hlavně protože si myslí, že jsou finančně příliš náročné. A to ne pouze co se jejich ceny týče, ale také provozování. Je to logické, jelikož při současných cenách energií je složité někomu vysvětlovat, že další elektrospotřebič se rozhodně vyplatí. Moderní klimatizace však nejsou kdovíjak velkými žrouty, právě naopak. Tyto přístroje jsou designované tak, aby měly co nejmenší možnou spotřebu. Proto jejich používání není příliš drahé.

Střešní klimatizace

Navíc menší modely jsou obecně levnější a zároveň méně energeticky náročné. Nemají sice takovou sílu jako to nejlepší na trhu, na druhou stranu ta často není vůbec potřeba. Většině českým domácnostem bohatě postačí koupit některý ze středních modelů. Ty jsou poměrně levné a pořád docela výkonné.

Mezi ty cenově nejzajímavější modely se bezpochyby řadí mobilní klimatizace, jež se neinstalují na pevno, a díky tomu je možné s nimi normálně manipulovat. Dají se tudíž použít kdekoliv je přístup k elektrické energii, třeba v rodinné chatce.

Post Author: