Site Loader

Nahota ve filmu? To je přeci naprosto běžná věc, nad kterou už se nepozastavuje v dnešní době vůbec nikdo. Jak to ale bylo s ukazováním ženských půvabů v minulosti? Docela zajímavé. Která žena jako první odhodila zábrany a s nimi i oblečení?
·        Pokud by někdo hádal, že to muselo určitě být v Hollywoodu, a tudíž to byla zajisté americká herečka, tak by sázku na celé čáře prohrál.
film naviják
·         Byla to Češka a bylo to v české filmu „Extáze“.
Dnes už asi jméno Hedy Lamarr něco řekne jen opravdovým znalcům filmové historie. Ve třicátých letech dvacátého století tomu bylo naopak. Nebyl snad nikdo, koho by tato herečka nechala chladným. Jedni ji proklínali a druzí milovali. A důvod byl jediný.
·        Dokázala překonat tabu nahoty a předvedla se v plné kráse přímo na filmovém plátně.
·        A nejen to.
–         Ona tam jen nestála jako nahá Venuše Mélská, ona provokovala mnohem více.
–         Předvedla dokonce slast vyvrcholení.
–         A to bylo na tehdejší prudérní dobu příliš.
Vatikán nenacházel slov. Hitler (jak jinak) film „Extáze“ zakázal. V Americe nechali smyslné scény vystřihnout. A obyčejní diváci? Pochopitelně, že bourali sály svou návštěvností.
nahá za oponou

Nejen krásná, ale i chytrá

Hedy Lamarr se stala nejdiskutovanější ženou té doby. A její odpůrci dosáhli pravého opaku. Tím, že se snažili její jméno vymazat, prokázali jí tu nejlepší službu. Hedy se dostala do Hollywoodu a zahrála si dokonce i s tehdejší hvězdou největšího kalibru – s Clarkem Gablem. Byla považována za jednu z nejkrásnějších hereček. Pochopitelně, že se o ní začalo říkat, že je „pouze“ krásná. Nebyla to ale prázdná skořápka.
·        Za druhé světové války si nechala patentovat vynález, který dal základ systému pro přenos dat v dnešní satelitní a mobilní síti.
·        A velkým zadostiučiněním za někdejší zákazy jejího filmu jí poskytl Walt Disney.
·         Prý byla její tvář předlohou pro Sněhurku, která byla prvním celovečerním animovaným filmem.
 

Post Author: