Site Loader

Světlo je pro člověka rozhodně nepostradatelné a bez něj to prostě nejde. Při temných večerech si potřebujeme posvítit, a proto je výhodné LED osvícení.

Osvětlení v domácnosti

Světlo i v noci

Každý člověk pro své žití potřebuje rozhodně světlo, a to i při své práci, protože po tmě se nedá skoro nic dělat. V přírodě proto máme slunečné paprsky, které zajišťují život na naší planetě. Ovšem my potřebujeme pracovat mnohdy i po západu sluníčka, nebo v interiéru nemáme dostatek světla. V takovém případě musíme Slunce nahradit jinými zdroji, kterém nám zajití tu samou službu a v domácnosti bude hezky vidět třeba i v noci.

stará žárovka

Pro tyto účely bylo samozřejmě vynalezeno osvětlení, které započalo žárovkami s wolframovým vláknem. Pro lidstvo to byl samozřejmě velký pokrok, protože žárovky poskytovaly dostatek světla a za výhodnou cenu za pomocí elektrické energie. Ovšem technologie šli kupředu, a proto jsou tyto žárovky na ústupu a vidíme je stále méně a méně, protože přeci jen produkují dost tepla, což sráží jejich efektivitu, a proto spotřebovávají dost elektrické energie, a navíc za určitou dobu vlákno praskne.

LED panely

Co je tedy v současnosti nejpoužívanější, když se postupně ruší wolframové žárovky? V dnešní době osvětlení rozhodně vládne LED technologie, protože ta v sobě nemá žádná vlákna, ale funguje za pomocí principu polovodičů. Tato úplně jiná technologie tak umožňuje velmi vysokou účinnost, kdy při práci nevznikají vysoké teploty. Velmi pozitivně tento jev poznáme na vyúčtování elektřiny, kdy rozdíl je opravdu znatelný. Je spočítáno, že po pár měsících se Vám skutečně vyplatí kompletní přechod po celé domácnosti na LED technologii.

LED žárovka

Sice mnohdy trvá necelý rok, než se investice vrátí, ovšem musíme počítat také s dlouhou životností, a proto je to rozhodně výhodná koupě. Speciálním druhem je plnospektrální světlo, které má opravdu skvělé vlastnosti a hodí se proto do každého prostoru. LED panely jsou za výhodnou cenu a produkují dostatek světla všude do okolí. Zároveň se pyšní dlouhou životností až v řádu desítek tisíc hodin.

Post Author: