Site Loader

Škoda Fabia I je kladně hodnocená ojetina, kterou si může dovolit téměř každý, a proto se na ni podíváme blíže. S tažným zařízením získá širší využití.

Škoda Fabia I

Hodnocení ojetiny

Na začátek musíme zmínit, že se jedná o velice dostupnou ojetinu, protože i hezké kudy se dají pořídit za pěkné peníze. A proto se klasicky stává zajímavým vozem pro všechny začátečníky, jenž se chtějí na svém prvním autě naučit dokonale řídit a později přesednout na něco silnějšího. O něco dražší je varianta combi, ovšem ta je ideální pro rodiny, protože zavazadlový prostor je naprosto dostačující. Co se týče vzhledu, tak to je na každém zvlášť, protože každému se líbí něco jiného.

Škoda logo

Raději se vyhněte variantě Junior, protože ta nemá skoro žádnou výbavu a černé plastové nárazníky nejsou nic moc. Největší klasikou v motorizacích je motor 1.4 MPI, jenž toho vydrží opravdu hodně. Potěší i agregát 1.9 TDI, který nalezneme ve variantě RS. Dosahuje dobrého výkonu, takže auto jede opravdu svižně. Při koupi ojetiny není ani na škodu vzít zkušeného mechanika, jenž zhodnotí celkový stav vozu.

Tažné zařízení

Na Fábii jste si mohli již před koupí nechat namontovat tažné zařízení, ovšem řada ojetin ho bohužel nemá. To je velká škoda, protože nemůžete vůz využít na plno k přepravě všeho možného. Třeba při takovém stehování je tažné naprosto nepostradatelné, protože do kufru se jen tak nic nevleze. Za tažné stačí zapřáhnout přívěsný vozík a rázem můžete vést o několik stovek kilogramů více. Samozřejmě záleží, jestli budete táhnout bržděný či nebržděný přívěs.

tažné zařízení

Pro běžné hobby užívání si postačí vozík půjčit. K této kombinaci se nejlépe hodí odnímatelné tažné, protože jej můžete kdykoliv schovat do kufru a nasadit v případě potřeby. Tažné zařízení Fabia 1 Amsa pořídíte za velice výhodnou cenu. I přes to je z pevného materiálu, který vydrží potřebnou zátěž. Zároveň má všechny potřebné povolení a certifikáty pro provoz na pozemních komunikacích. Zboží ve skutečnosti obsahuje celou sadu, a proto není problém s kompletní montáží a zapsání do technického průkazu.

Post Author: