Site Loader


Do koupelny je možné umístit až dva tepelné zdroje. Jeden zdroj je jako hlavní a druhý jako doplňkový. Hlavním tepelným zdrojem v koupelně mohou být kupříkladu:
§  radiátory od etážového topení
§  elektrické přímotopy
§  podlahové topení
§  topné žebříky
§  sálavé topné panely
Vedlejší tepelné zdroje se používají pro rychlé a krátkodobé vyhřátí koupelny. Mnohdy se pro tyto účely využívají například:
§  topné panely
§  infrazářiče
§  elektrické topné žebříky
§  podlahové topení
topení v koupelně

Radiátory

Radiátory jsou zdrojem dostatečného a trvalého tepla v koupelně. Na trhu jsou dostupné radiátory v nejrůznějších velikostech, kapacitě, barevném provedení, ale i tvarech. V koupelnách, které mají dostatek prostoru, anebo u bazénů je možné nainstalovat namísto radiátorů, které jsou zavěšené na stěnách, takzvané topné lavice, či konvektory, které se položí pod mřížku v podlaze.

Elektrický přímotop

Jako další volbou pro tepelný zdroj v koupelně se mohou využít elektrické přímotopy. Tento typ tepelného zdroje je nabízený jak ve variantě pro zavěšení na stěnu koupelny, tak i volně stojící a přenosné.

Podlahové topení

Podlahové topení se obvykle instaluje již při stavbě, anebo rekonstrukci koupelny. Ideální volbou je v tomto případě takzvaný elektrický topný koberec.

Topný žebřík

Tyto tepelné zdroje tepla se instalují na stěnu koupelny. Jsou konstrukčně řešeny tak, aby v koupelně nezabíraly příliš mnoho místa. V současné době jsou nabízeny jak v mnoha velikostech, barevných odstínech, tak i designech.
červené ručníky

Sálavý topný panel

Sálavé topné panely jsou výbornou volbou pro rychlé vytápění prostoru koupelny. Rovněž jsou ale vhodné i pro dlouhodobější vytápění. Sálavé topné panely jsou založeny na vyzařování infračervených paprsků. Tyto tepelné zdroje se obvykle instalují na stěny koupelen, ale je možné je umisťovat i na strop. Jejich vzhled se může lišit, kdy mají například přední stěnu například z barevného skla, ale i umělého kamene. Mnohdy jsou tyto sálavé topné panely i s potiskem.

Post Author: