Site Loader

Vytvořit krásný závěr města z větší výšky donedávna šlo pouze pomocí vrtulníku, případně z nějaké vyvýšené budovy. První metoda je vhodné pouze pro profesionální filmaře, jelikož amatéři si z logiky věci asi vrtulník objednávat nebudou. Natáčení z vysokých postů je sice možné i pro amatéry, ale často se v dané lokalitě žádné takové místo prostě nenachází. Naštěstí dnes již existuje zlatá střední cesta, která je jak efektivní, tak finančně i poměrně nenáročná. Stačí si dnes prostě koupit drona, připnout na něj kameru a nechat ji natáčet co chcete.
dron nad polem

Nedá se natáčet všude

Takto si můžete pořídit krásné snímky prakticky jakéhokoliv místa na zemi, samozřejmě pouze v uvozovkách. Není možné natáčet úplně všude. Například i v mnoha městských aglomeracích to nejde, alespoň ne bez patřičného povolení. To samé pravidlo platí i v případě vojenských objektů, letišť a dalších míst, která musí být nějakým způsobem chráněná. Kdybyste snad takový zákaz přeci jen porušili, v případě chycení byste se dočkali velice tučných pokut, v některých případech by vám hrozilo i odnětí svobody za ohrožování. To je třeba příklad letišť, kde další létající objekt může způsobit doslova katastrofu.
drony nad polem
Záběry z dovolené
Z minulých řádků jste mohli nabít dojmu, že s dronem prakticky nikam nemůžete, takže jeho koupě vám bude zcela k ničemu. To však samozřejmě není vůbec pravda. I tak si s touto hračkou můžete užít hodně legrace a pořídit záběry, na které v životě nezapomenete. V parcích, u vodu nebo třeba na plážích je používání dronů obvykle povoleno, takže není problém si takto udělat pár hezkých záběrů třeba z dovolené v Chorvatsku. Nemusíte kvůli tomu vymýšlet různé vymoženosti ani pracně hledat nějaký vyvýšený bod. Prostě vyšlete plně nabitého drona do vzduchu a natočíte si to co potřebujete. Standardně vydrží ve vzduchu zhruba patnáct až třicet minut, ale ty nejlepší modely mohou fungovat i déle než hodinu. Ty jsou samozřejmě v úplně jiné cenové kategorii a je potřeba na ně nějaký ten čas šetřit.

Post Author: