Site Loader

Člověk se může velice jednoduše dostat do situace, kdy není schopen splácet svoje závazky. Možná už to hodně z vás zná. Začnou vám chodit upomínky ze strany banky, případně nebankovních institucí. V tomto případě se většinou dá s organizací domluvit na nějakém řešení, ale bohužel nejde to stále. Některé finanční instituce s vámi ale nejednají a rovnou předají váš dluh inkasní agentuře. V takovém případě vám začnou chodit upomínky od té agentury, které finanční instituce váš dluh předá.

 pokládání bankovek

Tyto upomínky jsou koncipovány tak, že vás velice rychle vystraší. Urgují vás nejen dopisy, ale i telefonáty, SMS, e-maily. V tomto případě jsou některé upomínky napsané tak, že se člověk velice rychle lekne, vyhrožují vám zde návštěvou svého pracovníka, případně exekutora na vaší adrese. Rozhodně je potřeba se s takovou inkasní agenturou snažit domluvit. Důrazně nedoporučuji na takové dopisy a urgence nereagovat, to je špatná cesta. Vždy je dobré, pokud je z vaší strany vidět, že snažíte situaci nějakým způsobem řešit. Proto, pokud vám přijde takové upozornění nebo SMS, urychleně reagujte.

 počítání splátek

Na druhé straně ne vše, co je v dopise napsáno se musí stát. Mnohdy jsou upomínky napsané tak, aby vás vylekaly a vy jste si zkrátka půjčili třeba od přátel. Není pravda, že se u vás ihned zastaví exekutor, to je nesmysl. Ptal jsem se na to v dluhové poradně a není to tak. Oni musí nejdříve dát podnět k soudu a pokud soud rozhodne, tak se teprve uskutečňuje exekuce. Rozhodně není pravda, že ji na vás mohou jen tak poslat. Tím nechci říci, že na to nemáte reagovat! Určitě reagujte a snažte se situaci řešit. Bohužel mi někdy přijde, že místo, aby organizace s vámi jednala, když se dostanete do špatné situace, obzvláště pokud jsou to zdravotní problémy, tak to předají inkasní agentuře. Takto jsem byl zklamán z jednání jedné banky. Velice se tím změnil můj náhled na ni. Oproti jiným i nebankovním institucím se chovají v případě prodlení se splátkou velice špatně. Pokud se do takových situací dostanete, tak se rozhodně nebojte obrátit na dluhové poradny, které vám v tomto pomohu a budou vás instruovat, co případně dělat.

Post Author: