Site Loader

Asi každý běžný uživatel si spojuje internet hlavně s Googlem a Facebookem. Není ani divu, vždyť na tyto stránky denně chodí stovky milionů lidé, ale co se týče celosvětové sítě, dá se vydat ještě mnohem dál a hlavně hlouběji. Na místa, kam běžný uživatel nikdy nevkročí. Dark web je určen pouze pro odvážné povahy, které se nebojí trochu toho riskování. Za odměnu získají celou řadu zajímavých informací a dalších věcí, které by v základním internetu nikdy nejít nemohli. Abyste se tam ale mohli vydat také, budete potřebovat daleko více než jen kuráž. Bez adekvátního prohlížeče se tam totiž podívat nelze.

deep web

Nejen nelegální obsah

Hodně lidí si myslí, že na Dark webu se nachází pouze nelegální obsah v podobě dětského porno a stránek, kde lze nakoupit zbraně, drogy a další nelegální komodity. To samozřejmě není pravda. Tato temnější stránka internetu sdružuje celou řadu webů, jejichž obsah je naprosto legální. Často se jedná o polozapomenuté stránky, které není možné ve standardních vyhledávačích najít, a tak je nutné se ponořit trochu více do hloubky. Vždy Dark web obsahuje násobně více stránek než běžný internet. A to až o sedmdesát procent. I z toho důvodu je tam tak živo.

Opatrnost je na místě

Jak již bylo naznačeno výše, jen tak se do temných koutů internetu nepodíváte. Potřebujete mít pro tyto účely vhodný webový prohlížeč. Ideální je všeobecně známý TOR. Je dostatečně zabezpečený a zároveň jeho nejnovější verze jsou už jednoduše ovladatelné i pro laiky, takže pokud se on-line pohybujete pouze jako běžný uživatel, jistě tento typ prohlížeče oceníte.
tvář hackera
Ovšem pozor, musíte ho používat podle návodu, ve svém standardním nastavení. Rozhodně nic neměňte v nastavení, jinak se můžete vystavit napadení virů, což jistě nechcete.  Brouzdání po Dark webu určitě není pro každého, ale jestli to chcete zkusit, neměl by to být pro vás žádný velký problém. Stáhněte si TOR a zkuste si prohlédnout temnější stránku sítě. Za to nic nedáte.

Post Author: