Site Loader

V noci je ticho

Hluk je jedním ze stresových faktorů a přispívá k osobní nepohodě. Když se budete stěhovat v denních hodinách například v Praze, bude na vás tamní klima působit a ovlivňovat vaše emoce, jedná se zejména o tramvajový provoz, automobily na silnicích, pohyb lidí po chodnících a veškeré činnosti, které lidé ve městech provozují. Každá drobnost se počítá a s tou se navyšuje decibelová zátěž. Vtip je v tom, že hluk působí na naše podvědomí, a může vyvolat časem i psychické problémy, jako nekontrolovatelné deprese, úzkosti či agresivitu.

noční Praha

Stěhování v noci je výhodné z mnoha důvodů, a jedním z nich je právě snížení míry hluku na minimum. Snadno si to ověříte sami na sobě, pokud se budete procházet třeba v létě noční Prahou, někdy mezi druhou a třetí hodinou ranní. Máte-li tedy možnost přestěhovat se přes noc a stěhovací firma váš požadavek akceptuje, využijte této příležitosti k pohodové události, na kterou budete možná ještě dlouho vzpomínat.

pražský most

V tichu se lépe přemýšlí, jste více akční a pohybliví – je známo, že hluk má přímý vliv i na činnost nervové soustavy a mozku. Lépe se soustředíte, lépe se vám přemýšlí, lépe vše organizujete, neděláte zbytečné pohyby navíc, zkrátka jste více „tady a teď“. Při stěhování v Praze levně se to projeví větší pohyblivostí, větší silou, lepšími schopnostmi zorganizovat si práci a pohyb po schodech, v budově, před domem atd.

V noci jste méně dehydrovaní – že nižší teplota vzduchu snižuje pocení a tím pádem dehydrataci, je jasné, ale možná si neuvědomujete, že na dehydrataci má vliv i hluk. Je to dáno stresovým hormonem kortizol, který se při hluku více vylučuje, a to má neblahý vliv na proces tzv. homeostázy – udržování vnitřního prostředí těla, mimo jiné stálé tělesné teploty, pH krve, stavu minerálních iontů atd. Proto se v noci nemusí tolik pít, jelikož není organismus vystaven nadměrnému vylučování kortizolu.

Post Author: