Site Loader

Život pod vodou je opravdu velice fascinující a zcela odlišný od života, který panuje na souši. V případě, že byste se rádi poznali, co skrývají hlubiny českých přehrad a rybníků, případně později i ty mořské v zahraničí, neotálejte ani minutu a přihlaste se do speciálního potápěčského kurzu. Ani u nás, v suchozemském státě, jich rozhodně není málo. Stačí zapnout internet a začít hledat. Jistě se v blízkosti vašeho bydliště nachází škola, kde se naučíte během několika lekcí potápět. Rozhodně to stojí za to.
potápění husy

Není to drahé

Určitě se teď zaobíráte myšlenkou na cenu. Ta sice není nejnižší, ale zároveň se nejedná o nic předraženého. Standardní kurz si koupíte už zhruba za deset tisíc korun. Záleží samozřejmě na mnoha faktorech. Cenová politika každé firmy je přeci jen trochu odlišná, ale jednotlivé potápěčské kurzy se od sebe v tomto směru příliš neliší. Podobné jsou si také ve způsobu výuky. Ta je samozřejmě nejprve čistě teoretická a odehrává se na suchu. Teprve až se vám dostanou základy do krve a už budete vědět o základech bezpečnosti pod vodní hladinou první poslední, budete vpuštěni do vody, kde vaše teoretické znalosti budou prověřeny praxí.
potápěč pod lodí
Bezpečí zaručeno
Ze začátku se možná ve vodě nebudete cítit úplně nejlépe. Přeci jen být navlečen do neoprenu a obtěžkán kyslíkovou lahví pro vás bude novinka, na kterou si budete muset nejprve zvyknout, ale jakmile vám výbava sedne, další kroky by už neměly být problém. Praktický výcvik probíhá obvykle ve speciálním potápěčském bazénu, kde se naučíte základy, ale často i něco navíc. Nemusíte se obávat toho, že by mohlo dojít k nějaké vážnější nehodě nebo zranění. Součástí výcviku jsou pochopitelně instruktoři, kteří moc dobře vědí, co dělají a nebudou vás zbytečně vystavovat nebezpečí. Samozřejmě byste se měli co nejvíce řídit jejich instrukcemi, jinak menší potíže nastat mohou. Ale ne nic zásadního.

Post Author: