Site Loader

Pořídit si na zahradu bazén je rozhodně dobrý počin, který samozřejmě oceníte nejvíce v letních měsících. Existuje však celá řada různých druhů bazénů, které se odlišují, jak co se týče rozměrů, tak i dle typu a samozřejmě ceny. Nafukovací modely jsou zdaleka nejlevnější, ale nejsou příliš kvalitní. Raději si pořiďte něco mnohem stabilnějšího.
plavání pod vodou
Nadzemní

Tento druh bazénů je na našich zahradách viděn asi nejčastěji. Je levný, snadno se udržuje a člověk se v něm dokáže při velkých parnech zchladit. Tyto modely mají však i řadu nevýhod. Tou nejdůležitější je určitě velikost, která prostě není dostačující. V takovémto bazénu dokáže udělat pár temp malé dítě, ale dospělý člověk si v něm určitě nezaplave. Pokud tak chcete mít před domem vodní plochu, ve které si budete moci do sytosti zaplavat, nadzemní bazén určitě nekupujte.
modré vlasy
Polozapuštěné

Jedná se kompromis mezi nadzemními bazény a zapuštěnými bazény. Obecně jsou levnější než zapuštěné bazény, ale ne o moc. Navíc jsou nutné různé stavební úpravy, což také nemusí každému vyhovovat. Velkým mínusem jsou pak vyčnívající části, které jsou pro tento typ bazénu typické. Nejenže nevypadají příliš esteticky, ale také mohou fungovat jako potencionální překážka, o kterou může někdo zakopnout.
Zapuštěné

Tento druh bazénu je suverénně nejdražší, ale zároveň nejvhodnější. I na něm by se dalo najít pár mínusů. Když odhlédnete od vyšší ceny, je nutné třeba brát v potaz také stavební práce, které jsou v tomto případě naprosto nezbytné. Čím větší bazén, tím více dostane zahrada při jeho budování zabrat. Máte-li u plotu zasazené karafiáty, měli byste je buď přesadit nebo se s nimi rozloučit. Při stavbě nejspíš budou zničeny. Na oplátku ale budete majiteli vodní plochy, která bude sloužit nejen pro osvěžení, ale kde si budete moci i plnohodnotně zaplavat. Do většiny z nich se dá navíc nainstalovat například i protiproud.

 

Post Author: